Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Právo pro každý den

Aktualizováno: čtvrtek 16. květen 2019 11:38 Zveřejněno: pátek 17. květen 2019 13:38

Jako každý rok se zástupci žáků z 8. a 9. tříd zúčastnili soutěže Právo pro každý den. Tato soutěž nepřímo navazuje na přednášky Městské policie Přelouč, které jsou mimo jiné zaměřené na zvyšování právního vědomí naší mládeže. XV. ročník oblastního kola se konal v Přelouči dne 13. května 2019 a soupeři nám byla družstva žáků z okolních škol – z Chvaletic, Choltic, Řečan nad Labem a ZŠ Smetanova Přelouč. Z celkem devíti družstev se žáci 9. A naší školy ve složení David Tichý, Veronika Rumlová, Sára Vopelková a Adéla Štěrbová umístili na krásném druhém místě a žáci 8. A, úplní nováčci této soutěže, na místě šestém.Vítězné týmy si odnesly pěkné poháry i diplomy a všichni soutěžící jistě i zajímavé zážitky a vědomosti, které jim budou užitečné i v dalším profesním a osobním životě.Oběma týmům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. L. Podlasová

Putování po Itálii

Aktualizováno: středa 15. květen 2019 6:12 Zveřejněno: středa 15. květen 2019 6:12

Na přelomu dubna a května jsme vyrazili společně s 8. a 9. ročníky na cestu po Itálii.

Dne 29. dubna započala naše cesta z města Přelouč směrem na jih. Po 18ti hodinové, tedy velice únavné cestě autobusem, jsme konečně zastavili ve městě La Spezia. Odtud jsme začali naši trasu po pěti malých vesničkách, které dohromady tvoří nádhernou oblast na pomezí hor a moře - Cinque Terre. Fotografie jsou odsud opravdu nádherné.
Pozdě večer jsme konečně dorazili na náš první hotel Zucconi v Montecatini Terme, které bývalo v minulosti lázeňským městem. Musíme zdůraznit, že jídlo v hotelu bylo vynikající. na druhou stranu některé pokoje byly na náš počet menší, ale přesto dostačující. Celkově jsme s hotelem byli spokojeni.
Další den ráno jsme návštívili dvě z nejkrásnějších měst v Itálii, Pisu a Florencii. Samozřejmě jsme také viděli jednu z nejznámějších památek - Šikmou věž v Pise. Ve Florencii jsme se procházeli na náměstí s Dómem Santa Maria del Fiore, který byl opravdu dechberoucí.

Po druhé noci v našem prvním hotelu nás autobus převezl k největšímu jezeru v Itálii, Lago di Garda. Dále následovala procházka po dvou městech na pobřeží jezera, Sirmione a Malcesine. Nebylo moc času na všechnu tu krásu, která je v Sirmione, ale vynahradila nám to cesta lanovkou na horu Monte Baldo, odkud bylo vidět jezero i krásné zasněžené Alpy, bohužel částečně schované za mlhou.

Po tomto výletu nás čekala cesta na náš druhý a poslední hotel - Park Venezia, ve kterém jsme strávili pouze jednu noc.
Naši cestu po Itálii zakončil pobyt v Benátkách. Bylo zajímavé vidět, že místo autobusů a vlaků jsou prostředkem hromadné dopravy lodě (vaporeta). Jedna z těchto lodí nás dopravila poblíž Náměstí Svatého Marka. Počasí nám v tento den nevydrželo tak pěkné jako v předchozích dnech. Začalo pršet, takže jsme dobu našeho rozchodu byli nuceni trávit převážně schovaní v uzavřených prostorech (památky, restaurace, obchody). Musíme ale uznat, že i přes déšť to byla krásná tečka na závěr.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem učitelům, paní průvodkyni a vlastně všem, co se na našem výletu podíleli a postarali se o to, že jsme všichni v pořádku dorazili domů.

D. Tichý a V. Rumlová z 9.A

Školní slavík

Aktualizováno: čtvrtek 16. květen 2019 11:35 Zveřejněno: středa 15. květen 2019 6:00

V úterý 16. dubna se naše krásná učebna hudební výchovy zcela zaplnila nejlepšími zpěváčky všech tříd naší školy. Celkem se soutěže zúčastnilo 64 dětí v osmi kategoriích. Aby vše krásně šlapalo, pomáhali se zapisováním, fotografováním a kamerováním 3 z nejstarších – děkuji za velkou pomoc Veronice, Sáře a Martinovi z 9. A. Všichni zpěváci se po prvním zahřátí, rozcvičení společně rozezpívali a pak už mohla začít samotná soutěž od nejmladších prvňáčků až po nejstarší, na které se vždy všichni malí moc těší, protože jejich vystoupení je už opravdový „koncert“. Všichni byli velmi dobře připraveni a rozhodování o pořadí bylo velmi těžké! Proto si často první, druhé nebo třetí místo odnesli i 2 zpěváci..... Vítězové svých kategorií se budou snažit o co nejlepší umístění v krajském kole – Pardubický skřivan, na které se těšíme v červnu. A kdo patří mezi postupující vítěze?

Kategorie

dívky 1.- 2. třídy: Nela Nedbalová 1. A, Sára Ševčáková 2. A, Michaela Kratochvílová 2. A

chlapci 1.- 2. třídy: Matěj Školník 2. A

dívky 3. třídy: Nela Vašíčková 3. B, Adélka Kubíčková 3. B

dívky 4. třídy: Lucie Kubisková 4. B, Barbora Fernižáková 4. B

chlapci 3.- 4. třídy: Samuel Král 4. A

dívky 5.- 6. třídy: Lucie Malíková 6. B, Klárka Šetinová 5. A

chlapci 5.- 6. třídy: Tomáš Nedbal 5. A

dívky 7.- 9. třídy: duet Alice Rálišová 7. B a Jana Šandová 8. A

chlapci 7.- 9. třídy: David Tichý 9. A, Tomáš Balý 9. B

Všem vítězům blahopřejeme!!!

Mgr. Veronika Pokorná

Zápis do prvních tříd

Aktualizováno: neděle 28. duben 2019 15:40 Zveřejněno: úterý 23. duben 2019 17:46

V pátek 5. dubna 2019 proběhl zápis budoucích prvňáčků, kteří dorazili se svými nejbližšími. Čekání, než na ně přijde řada u p. učitelky, si mohli zkrátit zábavnými úkoly, skládáním z LEGA, malováním nebo pohádkou.

Při setkání s budoucími třídními učitelkami, které zjišťovali jejich vědomosti a dovednosti, všichni bezvadně spolupracovali. Za odměnu si nesli domů výrobky připravené staršími dětmi a dárečky věnované školou.

Zapsáno bylo 45 předškoláků, 5 s odkladem.

V září se budeme těšitlaughing.

Mgr. D. Staňková

Velikonoční výlet

Aktualizováno: neděle 28. duben 2019 15:40 Zveřejněno: úterý 23. duben 2019 17:45

Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jednou z expozic Souboru lidových staveb Vysočina, jediného muzea v přírodě v Pardubickém kraji. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci. Kromě roubenek si návštěvníci zde mohou prohlédnout také expozici věnovanou lidovým zvykům a tradicím, které patří ke křesťanským velikonočním svátkům. Naše třída využila nabídky speciálního programu nazvaného Živá historie. V doprovodu průvodkyně se žáci vydali na cestu za poznáním velikonočních tradic. Názvy jako „Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, Velikonoční neděle a Velikonoční pondělí“ jim už není cizí. Získané poznatky pak využili při vyplňování pracovních listů. Na závěr nechyběl ani nákup velikonočních drobností.

Mgr. V. Šorfová

Hledání