Zprávy ze sportu

Aktualizováno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:03 Zveřejněno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:03

Florbal

Po vítězství v okrskovém kole se zúčastnili osmáci a deváťáci okresního kola ve florbalu. Turnaj probíhal v Pardubicích v nafukovací hale na Dukle. Ačkoliv chlapci bojovali jako lvi, postup ze skupiny mezi nejlepší 4 týmy jim 16 sekund před koncem rozhodujícího utkání těsně unikl. Celkově pak chlapci obsadili 6. místo. Pochvala všem za bojovnost a vzornou reprezentaci školy.

Futsal

Každoroční futsalový turnaj v Moravanech přilákal tentokrát žáky z pěti škol okresu Pardubice. Přestože naši chlapci ani jednou nezvítězili, začíná se blýskat na lepší časy.

Turnaj byl totiž vypsán především pro žáky 8. a 9. tříd, ale v naší sestavě nastupovalo pět hráčů ze sedmých tříd. Proto jsou těsné porážky 2:3, 0:2 a 3:4 velmi přijatelné. Pouze fotbalová škola z Ohrazenic nás porazila 5:1.

Mgr. M. Bulušek

Vánoce v EU

Aktualizováno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:00 Zveřejněno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:00

Těsně před nastávajícím adventním čase se měli naši žáci možnost zúčastnit zajímavé besedy o průběhu adventu v různých zemích v rámci Evropské unie. Přednáška paní Mgr. Lucie Boukalové byla poutavá a velice informativní. Žáci si během debaty připomněli, proč se slaví Vánoce a jaké zvyky a tradice máme v naší zemi a jakou formou jsou v rodinách udržovány a prováděny. Dále si žáci osvěžili informace o sv. Mikuláši, kde se narodil Ježíšek, co jsou koledy a jaké jsou nejznámější po celém světě a mnoho dalších informací.

Po tomto bloku debaty následovalo „putování“ po zemích EU. Věděli jste například, že v Itálii naděluje dárky čarodějnice La Befana, ve Francii mají opravdu bohatou štědrovečerní večeři čítající až 12 chodů a že ve Švédsku mají dokonce vánočního kozla? Tyto nepříliš známé, ale velmi zajímavé informace, žáci nadšeně přijali. Nakonec následoval i malý testík, který ukázal, že si všichni tyto nově nabyté informace velmi dobře zapamatovali.

Žáci odcházeli velmi spokojeni.

Mgr. L. Zmítková

Vánoce letem světem

Aktualizováno: čtvrtek 19. prosinec 2019 16:51 Zveřejněno: čtvrtek 19. prosinec 2019 16:55

Abychom si užili vánoční atmosféru a poznali vánoční zvyky a tradice cizích zemí, nemuseli jsme se vydávat nikam daleko. Expozice zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou se proměnila na vánoční světničky různých států. Vánoce v Rusku se Sněhuročkou a dědou Mrázem, italské Vánoce s dobrosrdečnou Befanou, americký Santa, holandští skřítkové i český Ježíšek nás vtáhli do vánočního času.

Užili jsme si poutavé vyprávění slečny průvodkyně.

Děti si vyrobily dopisy pro Ježíška, které vhodily do schránky na Ježíškovu poštu na nádvoří zámku.

Výlet se nám krásně vydařil. Nyní už jen zbývá být hodní a trpělivě čekat na Štědrý den, až se ozve tiché zacinkání.

Mgr. V. Vašíčková

Vánoční turnaj ve šplhu

Aktualizováno: čtvrtek 19. prosinec 2019 16:50 Zveřejněno: čtvrtek 19. prosinec 2019 16:50

Jako každý rok, tak i letos se naše škola zúčastnila Vánočního turnaje ve šplhu, který se konal v tělocvičně Základní školy v Řečanech nad Labem. Letošní ročník byl jubilejní - 20tý.

Soutěžilo se po třídách v kategoriích chlapci, dívky. Ostatní žáci, kteří zrovna nesoutěžili, se mohli zúčastnit různých doplňkových soutěží o drobné ceny.

Po skončení soutěží ve šplhu vystoupil místní taneční kroužek děvčat. A vzápětí následovala mikulášská nadílka, kde každý účastník turnaje dostal balíček se svačinou ve formě jablka, sušenky a džusu.

Nakonec proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Před všemi nastoupenými soutěžícími byli vyhlášeni 3 nejlepší dívky a 3 nejlepší chlapci v každé kategorii. Naše škola si vedla velmi dobře a ziskem dvou prvních, pěti druhých a jednoho třetího místa skončila celkově na druhém místě za vítěznou domácí školou. Určitě se s radostí zúčastníme i příštího ročníku.

Mgr. L. Zmítková

Exkurze Elmet a Úřad práce

Aktualizováno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:01 Zveřejněno: čtvrtek 19. prosinec 2019 16:50

Návštěva Úřadu práce v Přelouči

V úterý 13. 11. 2019 navštívili vycházející žáci Úřad práce v Přelouči. Jednalo se o jeho pobočku Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání – IPS. Zde jim slečna Mgr. Lucie Haltufová poskytla informace a rady ohledně výběru středních škol a volby budoucího povolání. Mnohým z nich tato akce napověděla, kterým směrem se ubírat po ukončení povinné školní docházky. Ti, kteří nemají dosud jasno kam dál, se mohli objednat na soukromou návštěvu IPS.

Exkurze do firmy Elmet, spol. s. r. o.

20. listopadu 2019 navštívili žáci 9. tříd přeloučskou firmu Elmet, spol. s. r. o. Ta byla založena v roce 1991 a zabývá se čtyřmi obory, kterými jsou elektrovýroba, kovovýroba, ekologické vytápění, zdravotní a laboratorní technika.

Na místě byli rozděleni do dvou skupin, načež se vydali do výrobních hal, které si mohli podrobně prohlédnout. S kovovýrobou všechny důkladně seznámil pan ing. J. Maček, elektrovýrobou pan J. Haas. Všichni se seznámili se zajímavým výrobním prostředím a moderními automatickými nebo poloautomatickými linkami. Mohli se zeptat na vše, co je zajímalo. Někteří si dokonce domluvili letní brigádu.

Mgr. M. Bulušek