Lyžařský výcvik v Jedlové v Orlických horách

Ve dnech 17. – 23. února se zúčastnili sedmáci lyžařského výcviku.  Letos již po devatenácté odjeli žáci naší školy do Orlických hor. Cílem cesty byla chata Kristýna v Jedlové, nedaleko Deštného v Orlických horách.

Všichni s napětím očekávali, jak budou vypadat místní svahy, jaké bude ubytování a co bude k obědu. Ihned na místě zavládla naprostá spokojenost.

Proto mohl být již odpoledne zahájen výcvik. Ten začínal tradičním rozřazením do družstev. Nejprve sjeli dolů samozřejmě ti, kteří jezdí na hory pravidelně lyžovat, potom našli odvahu ti, kteří na lyžích již někdy stáli a nakonec přišli na řadu ostatní - tedy žáci, kteří na lyžích nikdy nejezdili.

Od druhého dne potom probíhala pravidelná výuka lyžařských dovedností. Začínalo se od nejjednodušších cviků, které postupně přecházely v nácvik prvků těžších, ke konci kurzu až lehce akrobatických. Postupně se také všichni účastníci kurzu zúčastnili výcviku běžeckého, v němž našla spousta chlapců i dívek zalíbení.

Poslední den proběhly tradiční závody ve slalomu a běhu na lyžích, které úspěšně všichni zvládli. Celkem se výcviku zúčastnilo celkem 43 žáků.

Mgr. M. Bulušek