Dějepisná soutěž ke 100. výročí vzniku republiky

Aktualizováno: pondělí 26. listopad 2018 16:08 Zveřejněno: pondělí 12. listopad 2018 7:10

V říjnu byla vyhlášena dějepisná soutěž s názvem Jak se u nás žilo? Žáci měli najít pravdivé příběhy z let 1918-2018, které by ilustrovaly život našich předků a vývoj naší země.

Soutěže se zúčastnili žáci 2. stupně, tedy od 6. do 9. ročníku. Mnozí vycházeli ze vzpomínek svých prarodičů. Nejlepší prací byl příspěvek Tomáše Balého z 9. B, který zpracoval vzpomínky svého pradědečka. Představil tak účastníka III. odboje. Na druhém místě se umístil Jakub Musil z 9. A, který sepsal historii rybníka Buňkov. Třetí místo obsadila Anežka Skalová z 8. A s příspěvkem věnovaným vzpomínkám na příjezd Rudé armády v roce 1945. I další práce žáků přinesly zajímavé poznatky. Mnohé byly doplněny obrazovým materiálem, např. fotografiemi, pohlednicemi, doklady, dobovým tiskem i literární tvorbou pamětníka.

Žáci tak přiblížili konkrétní okamžiky dějin naší republiky. Ti nejlepší byli odměněni knihou.

Mgr. M. Bucanová