Vánoce na zámku Potštejn

Aktualizováno: pondělí 28. leden 2019 16:30 Zveřejněno: neděle 20. leden 2019 8:42

Vánoční čas je sice již za námi, ale krásný zážitek o původu Vánoc v nás zůstane. Hraný betlémský příběh žáci prožívali s klukem Toníčkem v interiérech zámku Potštejn. Nejprve děti navštívily Toníkovu chaloupku, kde se od jeho maminky dozvěděly o tradicích Vánoc. Za doprovodu Toníka a anděla Ariela prošly dalekou a nebezpečnou cestou až do Betléma. Potkaly pasáčka, zastavily se i v Jeruzalémě a na tržišti, setkaly se se třemi vznešenými králi, až došly ke Svaté rodině v Betlémě. Nechyběly ani koledy, pohoštění, vánoční výstava a nákup dárečků. Vánoční příběh na zámku Potštejn byl velice zdařilý vzdělávací program pro žáky.

Mgr. V. Šorfová