„ZROZENÍ BIG BEATU“

Aktualizováno: středa 20. březen 2019 7:31 Zveřejněno: středa 20. březen 2019 7:29

Ve středu 27. února žáci 2. stupně navštívili v přeloučském kině hudební pořad s titulem „Zrození big beatu“. Hudební skupina Marbo nás všechny provedla krůček po krůčku průvodním slovem, ale hlavně hudebními ukázkami amerických, anglických i českých interpretů a kapel, které položily základy dnešní „moderní“ hudby. Během hodinového programu jsme se prozpívali léty padesátými, šedesátými, postupně až k přelomu tisíciletí, a protože většinu písní děti znaly z hodin hudební výchovy, chvílemi sál připomínal jednu velkou školní diskotéku!  Zpátky do školy si pak děti odnesly řadu nových vědomostí o vývoji nejmodernější hudby, ale také dobrou náladu!

Mgr. V. Pokorná