AŤ ŽIJE MATEMATICKÉ SOUTĚŽENÍ!

Aktualizováno: úterý 23. duben 2019 17:43 Zveřejněno: úterý 23. duben 2019 17:43

V druhé polovině března a na počátku dubna se konaly matematické soutěže. Nejprve celosvětová soutěž Klokan, která se uskutečňuje v několika kategoriích na prvním i druhém stupni. V kategorii Cvrček pro žáky 2. a 3. tříd se o první a druhé místo se stejným počtem bodů podělili Nikola Erbenová a Zdeněk Horváth. V kategorii Klokánek pro 4. a 5. třídy se stal nejlepším řešitelem Robin Kašpar. Na druhém stupni pro 6. a 7. ročníky v kategorii nazývané Benjamín obsadil nejvyšší příčku Lukáš Věříš. A v poslední kategorii Kadet pro 8. a 9. ročníky si prvenství odnesl, stejně jako minulý rok, Pavel Tatíček.

Další uskutečněnou soutěží byla Pythagoriáda. Tato soutěž je pořádána v pátých až osmých ročnících, kde každý ročník má svoji vlastní kategorii. Úspěšnými řešiteli se v pátých ročnících stali žáci Marek Pižl, Tomáš Nedbal a Vítek Frosch, v sedmých ročnících Lucie Tatíčková, Lukáš Věříš a v osmých ročnících pak Zdravko Lengerov, Tran Thi Thao, Eliška Pejřilová a Jan Kalous.

Všem účastníkům obou soutěží děkujeme za účast a nejlepším řešitelům srdečně gratulujeme.

Mgr. M. Holická