Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Exkurze do planetária v Hradci Králové

Aktualizováno: neděle 28. duben 2019 15:41 Zveřejněno: úterý 23. duben 2019 17:44

Páté třídy navštívily Planetárium a hvězdárnu v Hradci Králové, měly tak možnost obohatit si své znalosti o Sluneční soustavě a o další úchvatné zajímavosti.

Pozorovali jsme Slunce, viděli jsme všechny fáze Měsíce a rozsvítili jsme hvězdy. Nejvíce se nám líbilo digitální planetárium v nové budově, která má kopuli o průměru 12 m. Na této polokouli jsme si díky digitálnímu systému mohli udělat správnou představu o postavení Země, Slunce a galaxie, byli jsme účastníky virtuálních letů do vesmíru a „dolétli jsme“ až k hranicím pozorovatelného vesmíru.

Dětem se exkurze velmi líbila. Určitě bychom chtěli doporučit návštěvu Planetária nejen budoucím páťákům, ale vám všemlaughing.

Mgr. A. Školníková

Hledání