Jak se stravovat lépe?

Aktualizováno: úterý 18. červen 2019 10:01 Zveřejněno: úterý 18. červen 2019 10:00

V květnu se žáci 8. B zúčastnili dvouhodinové besedy na téma „Zdravá výživa“, kterou vedla paní Dana Staňková z chrudimské alternativní jídelny Kruh zdraví.

Cílem této velmi zajímavé besedy bylo seznámit žáky se zásadami racionální výživy, poukázat na to, že pro naše zdraví je velmi důležitý přísun vitamínů zejména z regionální sklizně ovoce a zeleniny.

Žáci měli možnost také některé pokrmy ochutnat a mnozí byli velmi překvapeni, jak dobré saláty se dají připravit např. z pohanky, cizrny, červené čočky…..

Na závěr si sami vytvořili plakát, kde každý mohl uvést, co se pokusí ve svém stravování změnit k lepšímu.

Mgr. M. Skálová