TECHNOhrátky

Aktualizováno: úterý 18. červen 2019 17:47 Zveřejněno: úterý 18. červen 2019 17:45

Ve středu 5. června se zúčastnilo 15 chlapců z osmých tříd oblíbené akce TECHNOhrátky. Tato akce, zaměřená na  podporu technických profesí a řemesel a zvýšení zájmu u žáků základních škol v Pardubickém kraji, tentokrát proběhla ve Středním odborném učilišti zemědělském Chvaletice.

Žáky z 10 přítomných škol čekala tradiční návštěva šesti pracovišť, na nichž plnili stanovené činnosti a na závěr i bodované soutěžní úkoly. Postupně prošli kovárnou, klempírnou, zámečnickou dílnou, autoservisem či motorárnou a absolvovali ještě test ze znalosti značek a dopravních předpisů.

Jako suvenýr si každý účastník akce přivezl domů vlastnoručně vyrobenou lopatku.

Mgr. M. Bulušek