Výlet deváťáků

Aktualizováno: úterý 25. červen 2019 20:06 Zveřejněno: úterý 25. červen 2019 20:06

Dne 5. června se žáci 9. tříd vypravili na školní výlet. Nejprve navštívili Terezín, který byl založen císařem Josefem II. jako vojenská pevnost. Prohlídka byla zaměřena na období 2. světové války, kdy zde byla věznice gestapa a židovské ghetto. Průvodce žáky seznámil s nelidskými podmínkami života v ghettu a s pohnutými osudy uvězněných. V druhé části výletu žáci pokořili stolovou horu Říp. Výstup byl náročný kvůli velkému vedru. Žáci poznali místo, na kterém dle pověsti stanul praotec Čech. Rotunda sv. Jiří na vrcholu hory je ukázkou románské architektury na našem území. Poslední společný výlet se žákům líbil – až na to vedrowink.

Mgr. Magdalena Bucanová