Zahájení školního roku 2020/2021

Aktualizováno: úterý 15. září 2020 18:05 Zveřejněno: úterý 15. září 2020 18:05

I přes déšť, který se před osmou hodinou ranní snášel z oblohy, bylo před základní školou na Masarykově náměstí 1. září rušno. Začal nový školní rok. Slavnostní den to byl pro čtyři desítky prvňáčků. V doprovodu svých rodičů usedli poprvé do školních lavic.

Ve dvou prvních třídách je vítaly jejich třídní učitelky Mgr. Markéta Černohlávková a Mgr. Lenka Zmítková.

Ve tvářích pedagogů, žáčků i jejich rodičů se dalo vyčíst plno očekávání, těšení i obav. To vše k 1. září patří. Naše nejmenší žáky i jejich rodiče přišly také přivítat paní ředitelka Mgr. Hana Konvalinková, paní zástupkyně Mgr. Květoslava Pokorná a paní starostka Bc. Irena Burešová. Popřály jim, aby se jim ve škole líbilo, našli si kamarády, dařilo se jim a do školy se těšili.

Děvčata a kluci naslouchali, pokukovali po svých spolužácích a nahlíželi do pytlíčků a taštiček s dárečky, které si pak odnášeli ve svých nových batozích jako upomínku na první školní den.

Přejme si: Ať každý den přicházejí naši žáci s úsměvem do školy. Ať prožijeme klidný a normální školní rok. Ať rodiče zažívají radost ze svých dětí.