Výsledky přijímacího řízení

Aktualizováno: středa 17. duben 2019 9:08 Zveřejněno: úterý 16. duben 2019 16:14

Pro školní rok 2019/2020 byli do 1. ročníku přijati žáci s těmito kódy:

SLEW KPWC XNEV
UMCC EAHZ YXNZ
GFUL DKZQ CZXU
LEQB TGHP FJPD
THHG WYVU GCFU
HZDR NJRP YKLS
YFUE FKJE XHDJ
GEBZ BCKJ BFDU
EWFY SHGC GVMA
MBCT TAYK YCGB
XMKD MHUH GJEQ
SGTU VUFF TUSY
WUYK RVEG GZXU
BKTA VEAY UEFE
KRDF GRKP JFYA

Přírodovědná soutěž

Aktualizováno: čtvrtek 16. květen 2019 11:55 Zveřejněno: úterý 21. květen 2019 13:55

Na 1. stupni proběhlo 13. května školní kolo Přírodovědné poznávací soutěže. Všem žákům se v poznávání živočichů a rostlin dařilo, postoupit do okresního kola mohli jen ti nejpřipravenější.

3. ročníky

1. místo Adéla Kubíčková, III. B

2. a 3. místo Nela Pejřilová, III. B, Nella Šmejdová, III. B

4. ročníky

1. místo Natálie Žídková, IV. A

2. místo Lucie Školníková, IV. B

3. – 4. místo Václav Osinek, IV. B, Eliška Zmítková, IV. A

5. ročníky

1. místo Valentýna Hyhlíková, V. B

2. místo Sandra Turková, V. A

3. místo Andrea Školníková, V. A

Jmenovaným žákům přejeme hodně zdaru.

Mgr. M. Černohlávková

Okresní kolo ve vybíjené

Aktualizováno: čtvrtek 16. květen 2019 11:40 Zveřejněno: úterý 21. květen 2019 13:40

Po vítězství v okrskovém kole odjeli naši šesťáci do Moravan, kde se zúčastnili kola okresního. V konkurenci osmi škol z Pardubicka obsadili výborné druhé místo, když ve finále těsně podlehli chlapcům ZŠ Benešovo náměstí Pardubice. Škoda jen, že se jim nepodařilo zopakovat výkon ze základní skupiny, kde své finálové soupeře jasně přehráli.

Mgr. M. Bulušek

NEIL PODRUHÉ

Aktualizováno: čtvrtek 16. květen 2019 11:40 Zveřejněno: pondělí 20. květen 2019 13:39

Většina z nás nemá mnoho příležitostí poslechnout si rodilého mluvčího. Někteří z nás se dívají na zahraniční filmy v originálním znění, ale naživo je to určitě lepší. Proto jsme v pondělí 6. května v naší škole rádi přivítali Neila, sympatického Angličana. Známe ho už z minulého roku, kdy nám přijel povyprávět o Velké Británii. Tentokrát si pro nás Neil nachystal prezentaci o Irsku a Severním Irsku. Zopakovali jsme si něco z dějepisu, a dokonce nás přišly navštívit některé historické osobnosti, jako například Caesar, král Harald nebo královny Viktorie, Alžběta I. i Alžběta II. Ve skutečnosti šlo o naše převlečené spolužáky, ale stejně sklidili bouřlivý potlesk. Nechyběly soutěže a písničky. Všichni jsme se dobře bavili a přitom jsme se i něco naučili, takže Neile, moc děkujeme a zase někdy na viděnou!

Mgr. L. Machová

Kontakty

Aktualizováno: středa 26. srpen 2015 17:59 Zveřejněno: středa 26. srpen 2015 17:59

Základní škola Přelouč