Projekt Personální podpora - školní psycholog

Aktualizováno: pondělí 21. květen 2018 8:41 Zveřejněno: čtvrtek 8. březen 2018 10:17

Škola je zapojena do projektu Personální podpora - školní psycholog, který je spolufinancován Evropskou unií.

Inkluzivní vzdělávání v Pardubickém kraji

Aktualizováno: čtvrtek 1. březen 2018 17:24 Zveřejněno: pondělí 16. leden 2017 18:06

Podrobnosti projektu ve formátu PDF

Basketbalový projekt „Jr.NBA League“

Aktualizováno: čtvrtek 20. říjen 2016 17:58 Zveřejněno: čtvrtek 20. říjen 2016 17:58

Děti ve věku 10 – 11 let dostaly jedinečnou příležitost alespoň na jednu sezónu zažít pocity těch nejlepších basketbalových hráčů klubů NBA. V České republice se totiž spustil projekt, který tento zážitek dětem umožní.

Basketbalový turnaj, který kopíruje herní systém NBA, přinese dětem z 30 škol v celé České republice prožitky spojené s nejprestižnější basketbalovou ligou světa. Každý basketbalový tým, který zastupuje jednu z 30 zúčastněných škol, dostal na základě draftu přidělený jeden z týmů NBA, v jehož barvách budou děti nastupovat v rámci soutěže.

Týmy jsou rozděleny podle regionů do 6 divizí. V každé divizi je 5 týmů, které v základní části hrají pouze mezi sebou. Hraje se systémem každý s každým 2x. Celkem tedy každý tým čeká 8 zápasů v 10 kolech. V základní části proběhnou v každé divizi.

Projekt, jehož hlavním cílem je propagovat basketbal po celé České republice je podobně realizován po celém světě. Samotná NBA se na organizaci aktivně podílí. Poslání Jr. NBA League je ukázat a učit hodnoty, na kterých nejen NBA, basketbal, ale i sport obecně stojí. Kromě propagace basketbalu má tak turnaj za cíl naučit děti fair play, týmové hry, pracovitosti, respektu a v neposlední řadě také vášeň a zapálení nejen pro sport. Patronem projektu se stal Jiří Welsch, bývalý hráč z NBA.

Vstupní draft soutěže proběhl v úterý, 11. 10. 2016 v pražské hale Královka.

Z každé školy se ho zúčastnil vedoucí školního výběru a kapitán týmu. Naši školu zde zastupoval učitel Martin Bulušek a žák Aleš Kysilka, kteří přivezli, kromě upomínkových předmětů, 15 basketbalových dresů týmu Chicago Bulls, který jim byl vylosován.

Hráči naší školy se v Pardubické divizi postupně střetnou s týmy Indiana Pacers (ZŠ Resslova Pardubice), Detroit Pistons (ZŠ Polabiny III Pardubice), Cleveland Cavaliers (ZŠ Studánka Pardubice) a Milwaukee Bucks (ZŠ Zámecká Litomyšl).

První kolo bude odehráno ve čtvrtek 20. 10. 2016, další potom 3. a 10. 11. V pardubické hale na Dukle.

Odkazy:

Televizní šot Nova, kde jsme na konci vidět

Oficiální stránky s mnoha fotografiemi z draftu

Stránky projektu na Facebooku

Šot České televize

Celý draft v Praze, kde ve 45 minutě vylosují naši školu, Aleš přebírá dres od prvního Čecha v NBA, Jiřího Zídka

Článek na oficiálních stránkách České basketbalové federace

Video z Facebooku – draft

Zapojení základní školy do projektu EU

Aktualizováno: středa 9. květen 2018 16:12 Zveřejněno: pátek 17. červen 2016 6:07

Naše základní škola je zapojena do projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Přelouč.

Projekt pro zdraví - Ovoce do škol

Aktualizováno: úterý 30. srpen 2016 16:30 Zveřejněno: úterý 15. září 2015 16:37

V rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ jsme v letošním školním roce pro žáky rozšířili nabídku zdravých potravin o ovoce a zeleninu, kterou dostávají v podobě svačinových balíčků. Dětem je určeno čerstvé ovoce a zelenina, ovocné protlaky, přírodní a zeleninové šťávy bez konzervantů a dochucovadel. Tento projekt je hrazen z prostředků Evropské unie a Státního zemědělského intervenčního fondu – je zcela zdarma. Dodavatelem pro naši školu se stala firma Gira fruit s.r.o., Svatá Kateřina. V anketě Cena Rodiny získal zmíněný projekt 1. místo v kategorii Školní cena.

Tato nabídka jistě přispěje k dalšímu utužování zdraví našich dětí.