Dlouhodobé projekty

Informace k distanční výuce

Distanční vzdělávání je organizováno formou on-line výuky. Pro komunikaci mezi školou a žáky je zvoleno prostředí Microsoft Teams. Žáci a zákonní zástupci byli informováni prostřednictvím žákovských knížek.

Komunikace přes toto prostředí probíhá on-line synchronně (učitel je propojen s žáky prostřednictvím videokonference v reálném čase, skupina ve stejný čas pracuje na stejném úkolu) a asynchronně (žáci pracují v jiném zvoleném čase vlastním tempem na zadaných úkolech).

Synchronní výuka (videokonference) je organizována vyučujícími a žáci naplánované hodiny vidí ve svém týmu (případně v Kalendáři). Vyučující si žáky může rozdělit do více skupin. Proto je potřeba sledovat jednotlivé předměty (kanály).

Asynchronní on-line výuka je realizována tak, že učitel posílá zadání samostatné práce prostřednictvím Teams do kanálu svého předmětu. Žáci na zadaných úkolech pracují dle svých časových možností a ve stanoveném termínu vypracované zadání odevzdávají.

Pro účely výuky byla každému žákovi vytvořena emailová adresa (obvykle ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), žáci email obdrželi s jednorázovým heslem pro přihlášení (heslo je nutné si při prvním přihlášení změnit a musí obsahovat kombinaci velkých a malých písmen a číslic). Heslo si zapamatujte (případně si ho poznamenejte na bezpečné místo). Pokud se nemůžete přihlásit a požádáte o změnu hesla, správce vygeneruje heslo nové a předá ho třídnímu učiteli.

Přihlašujete se na www.office.com. Jedná se o webovou verzi kancelářského balíku MS Office, součástí je emailová aplikace Outlook, textový editor Word, tabulkový editor Excel, prezentační program PowerPoint, program pro týmovou spolupráci Teams.