Netradiční začátek školního roku

Letní prázdniny uplynuly žákům jako voda a je na čase začít se opět vzdělávat. V hlavách dětí však ještě doznívají střípky prázdninových zážitků, a tak se vyučující druhého stupně rozhodli na ně svým způsobem navázat. Konkrétně se jednalo o třídy 6. A, 8. C a 9. B, jejichž třídní učitelé podnikli dva dny po zahájení školního roku se svými žáky pěší výpravu do Lepějovic nedaleko obce Valy. Zde se před stoletími nacházela vesnice, která později zanikla při budování rybníků, dochoval se pouze kostel s hřbitovem a studnou.
Od kostela pokračovali všichni proti proudu po levém břehu meandrujícího potoka jménem Struha, který je z biologického hlediska významný především svými menšími tůněmi.
Po absolvování přibližně šestikilometrové túry bylo nutno doplnit energii. To proběhlo v tradičním tábornickém duchu, kdy si žáci opekli špekáčky. Následoval přesun do nedaleké obce Veselí, odkud se celá výprava vydala lokálkou zpět do Přelouče. Jen tak tak se všichni vešli na vlakovou zastávku. Děkujeme strojvedoucímu vlaku, který naši početnou skupinu, čítající téměř šedesát osob, ochotně dopravil domů. Z výpravy se žáci vraceli spokojení a dobře naladění.
Školní rok byl zahájen, přejme si tedy, aby byl pro všechny úspěšný.

Mgr. Tomáš Vítek