Akce školy

Sportovní zprávy

Okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

24. dubna se zúčastnili žáci a žákyně osmých a devátých tříd atletických závodů, které se konaly na stadionu pardubické Hvězdy.

Chlapci obsadili celkově páté místo z jedenácti škol, dívky skončily deváté.

Nejlepších výkonů mezi staršími žáky dosáhl mistr České republiky ve vrhu koulí Jiří Šanda, který výkonem 16,62 jasně porazil všechny své soupeře a Matěj Klenka, který za běh na 60m a vrh koulí získal celkově druhý nejvyšší počet bodů ze všech účastníků.

Nejlepšího výsledku v soutěži dívek dosáhla ve skoku vysokém osmým místem Adéla Kozumplíková.

Okresní kolo ve vybíjené

24. a 25. dubna proběhlo v Moravanech okresní kolo ve vybíjené pro žáky šestých tříd. V nabité konkurenci osmi škol z okresu Pardubice obsadili naši chlapci šesté a dívky sedmé místo. Již to, že oba týmy do Moravan postoupily je velkým úspěchem.

Okrskové kolo v malé kopané – McDonald’s Cup

4. května proběhlo na přeloučském fotbalovém stadionu okrskové kolo v malé kopané pro žáky prvního stupně základních škol.

V kategorii mladších dětí zvítězíli v konkurenci pěti škol žáci ZŠ Choltice, mezi staršími byli mezi sedmi účastníky nejlepší žáci ZŠ Břehy. V obou kategoriích obsadili zástupci naší školy pěkné třetí místo.