Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Výprava za Tutanchamonem

Aktualizováno: pondělí 9. březen 2020 7:31 Zveřejněno: sobota 7. březen 2020 13:34

Třída 6. B se v lednu vydala do Národního muzea na výstavu Tutanchamon RealExperience pořádanou k výročí 100 let české egyptologie.

Díky originálním archeologickým památkám a nejnovějším multimediálním technologiím se žáci ponořili do prostředí starověkého Egypta. Výstavou provázel ten nejpovolanější průvodce Howard Carter, samotný objevitel Tutanchamonovy hrobky. Žákům tak byla názorně přiblížena látka, kterou probírají v hodinách dějepisu. Viděli Údolí králů, Tutanchamonovu hrobku a její poklady. Poznali příběh tohoto slavného faraona.

V čase zbývajícím do odjezdu si žáci prohlédli sochu sv. Václava na Václavském náměstí a nově zrekonstruovaný Staroměstský orloj, na němž se ve 12 hodin ukázali apoštolové.

Hledání