Výprava za Tutanchamonem

Aktualizováno: pondělí 9. březen 2020 7:31 Zveřejněno: sobota 7. březen 2020 13:34

Třída 6. B se v lednu vydala do Národního muzea na výstavu Tutanchamon RealExperience pořádanou k výročí 100 let české egyptologie.

Díky originálním archeologickým památkám a nejnovějším multimediálním technologiím se žáci ponořili do prostředí starověkého Egypta. Výstavou provázel ten nejpovolanější průvodce Howard Carter, samotný objevitel Tutanchamonovy hrobky. Žákům tak byla názorně přiblížena látka, kterou probírají v hodinách dějepisu. Viděli Údolí králů, Tutanchamonovu hrobku a její poklady. Poznali příběh tohoto slavného faraona.

V čase zbývajícím do odjezdu si žáci prohlédli sochu sv. Václava na Václavském náměstí a nově zrekonstruovaný Staroměstský orloj, na němž se ve 12 hodin ukázali apoštolové.