Rybářský kroužek – dubnová výprava

Jaro je v plném proudu a rybáři ho milují, protože po dlouhém zimním období mohou opět oprášit své náčiní a vyrazit k vodě.
Tak jsme učinili na začátku měsíce dubna se žáky naší školy – členy zájmového rybářského kroužku. Pro rybolov byl zvolen revír velkého mělického písníku.
Chytalo se, mimo jiné, systémem aktivní položené nástrahy, konkrétně rybolovnou metodou zvanou „feeder“.
Je známo, že ryby se v jarním období rády zdržují v mělkých vodách. Jednu takovou mělčinu jsme v revíru měli, byla však mimo dosah našich udic. Proto bylo nutno vzít si na pomoc zavážecí lodičku, se kterou je možné dopravit svou montáž s nástrahou i na vzdálenější místa.
A vyplatilo se. Martin Rozkošný dokázal ze zmíněného místa ulovit celkem 3 kaprovité ryby. Jednalo se o karasy obecné.
Rybolov není jen o chytání, ale také o pobytu v přírodě. Oba cíle byly při naší výpravě splněny a těšíme se, co přinese naše další vycházka k vodě.
Petrův zdar!